10SVP560M
10SVP560M 10SVP560M - Brand New PANASONIC Polymer Capacitors
Get Quote
Buy Now
10SVP560M
10SVP560M - Brand New PANASONIC Polymer Capacitors
Manufacturer Part No: 10SVP560M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Polymer Capacitors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryPolymer Capacitors
SeriesOS-CON, SVP
PackagingAlternate Packaging
Voltage-Rating10V
Capacitance560μF
Impedance-
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Applications-
Tolerance±20%
Package-CaseRadial, Can - SMD
ESR-Equivalent-Series-Resistance13 mOhm
Lifetime-Temp#2000 Hrs @ 105°C
PolarizationPolar
Ripple-Current5.23A
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.500" (12.70mm)
Surface-Mount-Land-Size0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Product Details
__
Conductive polymer type
SVP Series Standard SMD type
Standard SMD type product
Use for surface mounted type switching power supplies.
This product can support lead free-reflow. (※ 2).
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈