IKW50N60T
IKW50N60T IKW50N60T - Brand New Infineon IGBTs - Single
Get Quote
Buy Now
IKW50N60T
IKW50N60T - Brand New Infineon IGBTs - Single
Manufacturer Part No: IKW50N60T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IGBTs - Single
Contact us
ManufacturerInfineon
Product CategoryIGBTs - Single
SeriesTrenchStop®
PackagingTube
Part-AliasesIKW50N60TFKSA1 IKW50N60TXK SP000054888
Unit-Weight1.340411 oz
Mounting-StyleThrough Hole
Package-CaseTO-247-3
Input-TypeStandard
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackagePG-TO247-3
ConfigurationSingle
Power-Max333W
Reverse-Recovery-Time-trr143ns
Electric current collectors80A
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max600V
IGBT-TypeTrench Field Stop
Current-Collector-Pulsed-Icm150A
Vce-on-Max-Vge-Ic2V @ 15V, 50A
Switching-Energy2.6mJ
Total Gate Charge310nC
Td-on-off-25°C26ns/299ns
Test-Condition400V, 50A, 7 Ohm, 15V
Pd-Power-Dissipation333 W
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 40 C
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max600 V
Collector-Emitter-Saturation-Voltage1.5 V
Maximum-Gate-Emitter-Voltage+/- 20 V
Continuous-Collector-Current-Ic-Max80 A
Product Details
__
IKW50N60T
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay