K0900E70
K0900E70 K0900E70 - Brand New Littelfuse Diacs, Sidacs
Get Quote
Buy Now
K0900E70
K0900E70 - Brand New Littelfuse Diacs, Sidacs
Manufacturer Part No: K0900E70 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Diacs, Sidacs
Contact us
ManufacturerLittelfuse
Product CategoryDiacs, Sidacs
SeriesKxxxxzy
PackagingBulk
Unit-Weight0.016000 oz
Mounting-StyleThrough Hole
Current-Rating1 A
Package-CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Supplier-Device-PackageTO-92
Current-Peak-Output1A
Voltage-Breakover79 ~ 97V
Current-Breakover10μA
Holding Current150mA
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Breakover-Voltage-VBO79 V to 97 V
Breakover-Current-IBO-Max10 uA
Rated-Repetitive-Off-State-Voltage-VDRM+/- 70 V
Holding-Current-Ih-Max150 mA
IT(RMS) On-state rms current1 A
Non-Repetitive-On-State-Current16.7 A 20 A
Off-State-Leakage-Current-VDRM-IDRM5 uA
On-State-Voltage1.5 V
General Description
Features
• AC circuit oriented
• Glass-passivated junctions
• High surge current capability
Applications
• High-voltage lamp ignitors
• Natural gas ignitors
• Gas oil ignitors
• High-voltage power supplies
• Xenon ignitors
• Overvoltage protector
• Pulse generators
• Fluorescent lighting ignitors
• HID lighting ignitors
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay