10PCV2415
10PCV2415 10PCV2415 - Brand New Crydom Solid State Relays
Get Quote
Buy Now
10PCV2415
10PCV2415 - Brand New Crydom Solid State Relays
Manufacturer Part No: 10PCV2415 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Solid State Relays
Contact us
ManufacturerCrydom
Product CategorySolid State Relays
SeriesPCV
ProductPower Relays
TypeHeavy Duty
PackagingBulk
Mounting-StylePanel
Termination-StyleScrew Terminal
Package-CaseHockey Puck
Mounting-TypeChassis Mount or Panel Mount
Output-TypeAC, Linear Controlled
Supplier-Device-Package-
Voltage-Input2 ~ 10VDC
CircuitSPST-NO (1 Form A)
On-State Resistance-
Voltage-Load100 ~ 240 V
Contact-FormSPST (1 Form A)
RelaysRelay
Load-Current15A
Control-Voltage-Range2 VDC to 10 VDC
Load-Voltage-Rating100 VAC to 240 VAC
Load-Current-Rating15 A
Input-Current4 mA
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay