NGP15N41CL
NGP15N41CL NGP15N41CL - Brand New onsemi IGBTs - Single
Get Quote
Buy Now
NGP15N41CL
NGP15N41CL - Brand New onsemi IGBTs - Single
Manufacturer Part No: NGP15N41CL In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IGBTs - Single
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryIGBTs - Single
Series-
PackagingTube
Package-CaseTO-220-3
Input-TypeLogic
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220AB
Power-Max107W
Reverse-Recovery-Time-trr-
Electric current collectors15A
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max440V
IGBT-Type-
Current-Collector-Pulsed-Icm50A
Vce-on-Max-Vge-Ic2.2V @ 4V, 10A
Switching-Energy-
Total Gate Charge-
Td-on-off-25°C-/4μs
Test-Condition300V, 6.5A, 1 kOhm
Ignition IGBT 15 A, 410 V
N−Channel DPAK, D2PAK and TO−220
Features
• Ideal for Coil−on−Plug Applications
• DPAK Package Offers Smaller Footprint and Increased Board Space
• Gate−Emitter ESD Protection
• Temperature Compensated Gate−Collector Voltage Clamp Limits Stress Applied to Load
• Integrated ESD Diode Protection
• New Design Increases Unclamped Inductive Switching (UIS) Energy Per Area
• Low Threshold Voltage to Interface Power Loads to Logic or Microprocessor Devices
• Low Saturation Voltage
• High Pulsed Current Capability
• Optional Gate Resistor (RG) and Gate−Emitter Resistor (RGE)
• These are Pb−Free Devices
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay