LVD75B100
LVD75B100 LVD75B100 - Brand New Crydom Solid State Relays
Get Quote
Buy Now
LVD75B100
LVD75B100 - Brand New Crydom Solid State Relays
Manufacturer Part No: LVD75B100 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Solid State Relays
Contact us
ManufacturerCrydom
Product CategorySolid State Relays
SeriesLVD
ProductPower Relays
TypeController
PackagingBulk
Unit-Weight100 g
Mounting-StylePanel
Termination-StyleScrew Terminal
Package-CaseHockey Puck
Mounting-TypeChassis Mount or Panel Mount
Output-TypeDC
Supplier-Device-Package-
Voltage-Input11.5 ~ 12 VDC
CircuitSPST-NO (1 Form A)
On-State Resistance5 mOhm
Voltage-Load3 ~ 75 V
Contact-FormSPST (1 Form A)
RelaysRelay
Load-Current100A
Control-Voltage-Range11.5 VDC to 12 VDC
Load-Voltage-Rating3 VDC to 75 VDC
Load-Current-Rating100 A
Input-Current12 mA
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay