H1164NLT
H1164NLT H1164NLT - Brand New PULSE Pulse Transformers
Get Quote
Buy Now
H1164NLT
H1164NLT - Brand New PULSE Pulse Transformers
Manufacturer Part No: H1164NLT In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Pulse Transformers
Contact us
ManufacturerPULSE
Product CategoryPulse Transformers
Series-
ProductLAN
TypeModule
PackagingTube Alternate Packaging
Unit-Weight0.169315 oz
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range0 C to + 70 C
Height5.84 mm
Length28.58 mm
Width12.19 mm
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range1 kHz to 100 MHz
Size-Dimension28.58mm L x 12.19mm W
Number-of-ChannelsQuad
Height-Seated-Max5.84mm
ShieldingUnshielded
Transformer-Type-
Turns-Ratio-Primary:Secondary1CT : 1CT
Inductance-Frequency-
E-T-
Product-Type10/100 Base-TX Transformers
Application100Base-TX
Isolation-Voltage1.5 kV
Package-Case28.58 mm x 116 mm x 5.84 mm
Primary-Impedance1 Ohms CT
Secondary-Impedance1 Ohms CT
Product Details
__
LAN Product Guide - Servers
• Ideal for single and multi-port server applications
• Available for PoE, PoE+ and PCI - Express cards.
• Custom design options available (LED, pinout)
• X = extended temp, P = PoE, PP = PoE+
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay