ADN2830ACP32
ADN2830ACP32 ADN2830ACP32 - Brand New Analog Devices Laser Drivers
Get Quote
Buy Now
ADN2830ACP32
ADN2830ACP32 - Brand New Analog Devices Laser Drivers
Manufacturer Part No: ADN2830ACP32 Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Laser Drivers
Contact us
ManufacturerAnalog Devices
Product CategoryLaser Drivers
SeriesADN2830
TypeLaser Diode Controller (Fiber Optic)
PackagingTray
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseLFCSP-32
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Number-of-Channels1 Channel
Voltage-Supply4.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package32-LFCSP-VQ (5x5)
Current-Supply25mA
Data-Rate-
Current-Modulation-
Current-Bias200mA
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage5 V
Operating-Supply-Current25 mA
GENERAL DESCRIPTION
FEATURES
Bias Current range 4mA to 200 mA
Monitor Photo Diode current 50uA to 1200uA
Closed loop control of Average Power
Laser fail and laser degrade alarms
Automatic laser shutdown, ALS
Full current parameter monitoring
5 V operation
-40'C to 85'C Temperature Range
5mm x5mm 32 pin LFCSP package
APPLICATIONS
Fiber Optic Communication
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay