IHW30N90R
IHW30N90R IHW30N90R - Brand New Infineon IGBTs - Single
Get Quote
Buy Now
IHW30N90R
IHW30N90R - Brand New Infineon IGBTs - Single
Manufacturer Part No: IHW30N90R In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IGBTs - Single
Contact us
ManufacturerInfineon
Product CategoryIGBTs - Single
Series-
PackagingTube
Package-CaseTO-247-3
Input-TypeStandard
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackagePG-TO247-3
Power-Max454W
Reverse-Recovery-Time-trr-
Electric current collectors60A
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max900V
IGBT-TypeTrench Field Stop
Current-Collector-Pulsed-Icm90A
Vce-on-Max-Vge-Ic1.7V @ 15V, 30A
Switching-Energy1.46mJ
Total Gate Charge200nC
Td-on-off-25°C-/511ns
Test-Condition600V, 30A, 15 Ohm, 15V
**Low Loss DuoPack : IGBT in TrenchStop® and Fieldstop technology with
anti-parallel diode**
Features:
• 1.1V Forward voltage of antiparallel diode
• TrenchStop® and Fieldstop technology for 900 V applications offers :
- very tight parameter distribution
- high ruggedness, temperature stable behavior
- easy parallel switching capability due to positive temperature coefficient in VCE(sat)
• Low EMI
• Qualified according to JEDEC1 for target applications
• Application specific optimisation of inverse diode
• Pb-free lead plating; RoHS compliant
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay