FGH75N60SFTU
FGH75N60SFTU FGH75N60SFTU - Brand New onsemi IGBTs - Single
Get Quote
Buy Now
FGH75N60SFTU
FGH75N60SFTU - Brand New onsemi IGBTs - Single
Manufacturer Part No: FGH75N60SFTU In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IGBTs - Single
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryIGBTs - Single
Series-
PackagingTube
Package-CaseTO-247-3
Input-TypeStandard
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-247
Power-Max452W
Reverse-Recovery-Time-trr-
Electric current collectors150A
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max600V
IGBT-TypeField Stop
Current-Collector-Pulsed-Icm225A
Vce-on-Max-Vge-Ic2.9V @ 15V, 75A
Switching-Energy2.7mJ (on), 1mJ (off)
Total Gate Charge250nC
Td-on-off-25°C26ns/138ns
Test-Condition400V, 75A, 3 Ohm, 15V
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay