10SEP560M
10SEP560M 10SEP560M - Brand New PANASONIC Polymer Capacitors
Get Quote
Buy Now
10SEP560M
10SEP560M - Brand New PANASONIC Polymer Capacitors
Manufacturer Part No: 10SEP560M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Polymer Capacitors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryPolymer Capacitors
SeriesOS-CON, SEP
PackagingBulk
Voltage-Rating10V
Capacitance560μF
Impedance-
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension0.394" Dia (10.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Package-CaseRadial, Can
ESR-Equivalent-Series-Resistance13 mOhm
Lifetime-Temp#3000 Hrs @ 105°C
PolarizationPolar
Ripple-Current5.23A
Lead-Spacing0.197" (5.00mm)
Height-Seated-Max0.512" (13.00mm)
Surface-Mount-Land-Size-
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay