S-817B30AUA-CWT-T2
S-817B30AUA-CWT-T2 S-817B30AUA-CWT-T2 - Brand New ABLIC Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
S-817B30AUA-CWT-T2
S-817B30AUA-CWT-T2 - Brand New ABLIC Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: S-817B30AUA-CWT-T2 In Stock
Contact us
ManufacturerABLIC
Product CategoryLinear Voltage Regulators
**The S-817 Series is a 3-terminal positive voltage regulator, developed
Compared with the conventional voltage regulator, it is of low current consumption, and with a lineup of the super small package (SNT-4A:1.2 x 1.6mm). It is optimal as a power supply of small portable device.
Features
• Ultra-low current consumption: Operating current: Typ. 1.2 µA, Max. 2.5 µA
• Output voltage: 1.1 to 6.0 V, selectable in 0.1 V steps.
• Output voltage accuracy: ±2.0%
• Output current: 50 mA capable (3.0 V output product, VIN=5 V) 1 75 mA capable (5.0 V output product, VIN=7 V) 1
• Dropout voltage: Typ. 160 mV (VOUT = 5.0 V, IOUT = 10 mA)
• Low ESR capacitor (e.g. A ceramic capacitor of 0.1 µF or more) can be used as an output capacitor.
• Short circuit protection for: Series A
• Excellent Line Regulation: Stable operation at light load of 1 µA
*1. Attention should be paid to the power dissipation of the package when the load is large.
Applications
• Power source for battery-powered devices
• Power source for personal communication devices
• Power source for home electric/electronic appliances
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈