AT24C512W-10SU-1.8
AT24C512W-10SU-1.8 AT24C512W-10SU-1.8 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT24C512W-10SU-1.8
AT24C512W-10SU-1.8 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT24C512W-10SU-1.8 Out of Stock
Series-
PackagingTube
Package-Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceI2C, 2-Wire Serial
Voltage-Supply1.8 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package8-SOIC
Memory Capacity512K (64K x 8)
Memory-TypeEEPROM
Speed100kHz, 400kHz
– 2.7 (VCC= 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC= 1.8V to 3.6V)
• Bidirectional Data Transfer Protocol
• 1 MHz (5V), 400 kHz (2.7V) and 100 kHz (1.8V) Compatibility
• High Reliability
– Endurance: 100,000 Write Cycles
– Data Retention: 40 Years
• Automotive Devices Available
• Die Sales: Wafer Form, Waffle Pack and Bumped Die
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈