CVCO55CC-2580-2650
Get Quote
Buy Now
CVCO55CC-2580-2650
CVCO55CC-2580-2650 - Brand New Crystek Corporation Voltage Controlled Oscillators (VCO)
Manufacturer Part No: CVCO55CC-2580-2650 In Stock
Contact us
ManufacturerCrystek Corporation
Product CategoryVCOs (Voltage Controlled Oscillators)
SeriesCVCO55
PackagingCut Strip
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 30 C to + 70 C
Height0.220" (5.59mm)
Length12.7 mm
Width12.7 mm
Package-Case16-QFN, Variant
Frequency2580 MHz to 2650 MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency-Range2580 ~ 2650MHz
Size-Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage-Supply5V
Load-Capacitance22 pF
Frequency-Center2615MHz
Tuning-Voltage-VDC0.5 ~ 4.5 V
Harmonic-15
Icc-Max40mA
Kvco-MHz-V1.5
Power-dBm3 ±2
Phase Noise
Operating-Supply-Voltage5 V
Product Details
__
Coaxial Resonator Oscillator-CRO
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈