DR1050-R80-R
DR1050-R80-R DR1050-R80-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
DR1050-R80-R
DR1050-R80-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Manufacturer Part No: DR1050-R80-R In Stock
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.112000 oz
Current-Rating9.7A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height5 mm
Length10.5 mm
Width10.3 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.413" L x 0.405" W (10.50mm x 10.30mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.197" (5.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency800nH
DC resistance (DCR)4 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation13.5A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current13.5 A
Maximum-DC-Resistance4 mOhms
Core-MaterialFerrite
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈