PIC16F721-I/P
PIC16F721-I/P PIC16F721-I/P - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
PIC16F721-I/P
PIC16F721-I/P - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: PIC16F721-I/P In Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesPIC® 16F
PackagingTube
Package-Case20-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package20-PDIP
Number-of-I-O17 I/O
Speed16MHz
EEPROM-Size-
Core-ProcessorPIC
RAM-Size256 x 8
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, SPI, UART/USART
Voltage-Supply-Vcc-Vdd1.8 V ~ 5.5 V
Core-Size8-Bit
Program-Memory-Size7KB (4K x 14)
Data-ConvertersA/D 12x8b
Oscillator-TypeInternal
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈