HVCB2512MDD100K
HVCB2512MDD100K HVCB2512MDD100K - Brand New Stackpole Electronics Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
HVCB2512MDD100K
HVCB2512MDD100K - Brand New Stackpole Electronics Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: HVCB2512MDD100K In Stock
Contact us
ManufacturerStackpole Electronics
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
SeriesHVC
PackagingAlternate Packaging
Height0.030" (0.76mm)
Package-Case2512 (6432 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 150°C
FeaturesHigh Voltage, Pulse Withstanding
Size-Dimension0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Supplier-Device-Package2512
Watt2W
Resistance-Ohms100k
Tolerance±20%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈