P4SMA91A R3
P4SMA91A R3 P4SMA91A R3 - Brand New TSC IC Chips
Get Quote
Buy Now
P4SMA91A R3
P4SMA91A R3 - Brand New TSC IC Chips
Manufacturer Part No: P4SMA91A R3 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerTSC
Product CategoryIC Chips
Surface Mount Transient Voltage Suppressors
Peak Pulse Power 400W Breakdown Voltage 6.8 to 550V
Features
‹Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0
‹Optimized for LAN protection applications
‹Ideal for ESD protection of data lines in accordance with IEC 1000-4-2 (IEC801-2)
‹Ideal for EFT protection of data lines in accordance with IEC1000-4-4 (IEC801-4)
‹Low profile package with built-in strain relief for surface mounted applications
‹Glass passivated junction
‹Low incremental surge resistance, excellent clamping capability
‹400W peak pulse power capability with a 10/1000us wave form, repetition rate (duty cycle): 0.01% (300W above 91V)
‹Very Fast response time
‹High temperature soldering guaranteed: 250 o C/10 seconds at terminals
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈