HK160839NK-T
HK160839NK-T HK160839NK-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HK160839NK-T
HK160839NK-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HK160839NK-T In Stock
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight0.000071 oz
Current-Rating300mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±10%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency39nH
DC resistance (DCR)600 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor12 @ 100MHz
Self Resonant Frequency1.1GHz
Frequency-Test100MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current300 mA
Maximum-DC-Resistance0.6 Ohms
Self-Resonant-Frequency1100 MHz
Core-Material-
Q-Minimum12
Heterojunction Bipolar Transistor Technology (InGaP HBT)
Broadband High Linearity Amplifier
The MMG3003NT1 is a general purpose amplifier that is internally input matched and internally output prematched. It is designed for a broad range of Class A, small-signal, high linearity, general purpose applications. It is suitable for applications with frequencies from 40 to 3600 MHz such as cellular, PCS, BWA, WLL, PHS, CATV, VHF, UHF, UMTS and general small-signal RF.
Features
• Frequency: 40-3600 MHz
• P1dB: 24 dBm @ 900 MHz
• Small-Signal Gain: 20 dB @ 900 MHz
• Third Order Output Intercept Point: 40.5 dBm @ 900 MHz
• Single Voltage Supply
• Internally Matched to 50 Ohms
• Cost-effective SOT-89 Surface Mount Plastic Package
• In Tape and Reel. T1 Suffix = 1,000 Units, 12 mm Tape Width, 7-inch Reel.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈