63CNQ100
63CNQ100 63CNQ100 - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
63CNQ100
63CNQ100 - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: 63CNQ100 In Stock
Contact us
ManufacturerKEMET
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesTantalum - Polymer Capacitors
SeriesKO-CAP? T540
PackagingTape & Reel (TR)
Part-StatusActive
Capacitance330?F
Tolerance±10%
Voltage-Rated6.3V
TypeMolded
ESR-Equivalent-Series-Resistance40 mOhm @ 100kHz
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Lifetime-Temp.2000 Hrs @ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Package-Case2917 (7343 Metric)
Size-Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated-Max0.122" (3.10mm)
Lead-Spacing-
Manufacturer-Size-CodeD
RatingsCOTS
FeaturesHigh Reliability
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈