PJSMS15C
PJSMS15C PJSMS15C - Brand New PANJIT IC Chips
Get Quote
Buy Now
PJSMS15C
PJSMS15C - Brand New PANJIT IC Chips
Manufacturer Part No: PJSMS15C In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerPANJIT
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
This 5 TVS/Zener Array family have been designed to Protect Sensitive Equipment against ESD and to prevent Latch-Up events in CMOS circuitry operating at 5V, 12V, 15V and 24V. This TVS array offers an integrated solution to protect up to 5 data lines where the board space is a premium.
SPECIFICATION FEATURES
350W Power Dissipation (8/20µs Waveform)
Low Leakage Current, Maximum of 5µA at rated voltage
IEC61000-4-2 ESD 20kV air, 15kV Contact Compliance
Very Low Clamping Voltage
Industry Standard Surface Mount Package SOT23-6L
100% Tin Matte Finish (RoHS Compliant)
APPLICATIONS
Personal Digital Assistant (PDA)
SIM Card Port Protection (Mobile Phone)
Portable Instrumentation
Mobile Phones and Accessories
Memory Card Port Protection
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈