HFI-100505-1N2S
HFI-100505-1N2S HFI-100505-1N2S - Brand New Jaro Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HFI-100505-1N2S
HFI-100505-1N2S - Brand New Jaro Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HFI-100505-1N2S In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerJaro
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHFI
TypeWirewound
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Current-Rating300mA
Package-Case0402 (1005 Metric)
Operating-Temperature-
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±0.3nH
Height-Seated-Max0.024" (0.60mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency1.2nH
DC resistance (DCR)120 mOhm Max
Core MaterialsCeramic
Current-Saturation-
Q factor8 @ 100MHz
Self Resonant Frequency10GHz
Frequency-Test100MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈