MMB02070C2201FB200
MMB02070C2201FB200 MMB02070C2201FB200 - Brand New VISHAY Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
MMB02070C2201FB200
MMB02070C2201FB200 - Brand New VISHAY Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: MMB02070C2201FB200 In Stock
Contact us
ManufacturerVISHAY
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMB 0207 - Professional
PackagingAlternate Packaging
Height-
Package-CaseMELF, 0207
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Size-Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Supplier-Device-Package207
Watt1W
Resistance-Ohms2.2k
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±50ppm/°C
CompositionThin Film
Failure-Rate-
Product Details
__
FEATURES
• Approved according to EN 140401-803
• AEC-Q200 qualified
• Advanced metal film technology
• Excellent overall stability: exceeds class 0.25
• Best in class pulse load capability
• Intrinsic sulfur resistance
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
• Automotive
• Telecommunication
• Industrial
• Medical equipment
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈