VLC5045T-220M
VLC5045T-220M VLC5045T-220M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLC5045T-220M
VLC5045T-220M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLC5045T-220M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLC
ProductPower Inductors
TypeWirewound
Packaging
Current-Rating1.6A
Termination-StyleSMD/SMT
Height4.5 mm
Length5 mm
Width5 mm
Package-Case5045
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.177" (4.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency22μH
DC resistance (DCR)170 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation1.6A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.6 A
Maximum-DC-Resistance170 mOhms
GENERAL DESCRIPTION
The ADP2300/ADP2301 are compact, constant-frequency, current-mode, step-down dc-to-dc regulators with integrated power MOSFET. The ADP2300/ADP2301 devices run from input voltages of 3.0 V to 20 V, making them suitable for a wide range of applications. A precise, low voltage internal reference makes these devices ideal for generating a regulated output voltage as low as 0.8 V, with ±2% accuracy, for up to 1.2 A load current.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈