HYB18T256161AF-25
HYB18T256161AF-25 HYB18T256161AF-25 - Brand New Infineon IC Chips
Get Quote
Buy Now
HYB18T256161AF-25
HYB18T256161AF-25 - Brand New Infineon IC Chips
Manufacturer Part No: HYB18T256161AF-25 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerINFINEON
Product CategoryIC Chips
Description
The INFINEON HYS72Taaabcd[G/H]R module family are low profile Registered DIMM modules with 30,00 mm height based on DDR2 technology. DIMMs are available in 64M x 72 (512MByte), 128M x 72 (1GByte) and 256M x 72 (2GByte) organisation and density, intended for mounting into 240 pin connector sockets.
Low Profile 240-pin Registered DDR2 SDRAM Modules
**• 240-pin Registered 8-Byte ECC Dual-In-Line DDR2 SDRAM Module for PC,
Workstation and Server main memory applications**
• One rank 64Mb x 72, 128Mb x 72 and two ranks 128Mb × 72 and 256Mb x 72 organizations
• JEDEC standard Double Data Rate 2 Synchronous DRAMs (DDR2 SDRAMs) with + 1.8 V (± 0.1 V) power supply
• 512MB and 1 GB modulesModules built with 512Mb DDR2 SDRAMs in 60-ball FBGA chipsize packages
• Programmable CAS Latencies (3, 4 & 5), Burst Length (4 & 8) and Burst Type.
• Auto Refresh and Self Refresh
• All inputs and outputs SSTL_1.8 compatible
• Re-drive for all input signals using register and PLL devices.
• OCD (Off-Chip Driver Impedance Adjustment) and ODT (On-Die Termination)
• Serial Presence Detect with E2PROM
• Low Profile Modules form factor: 133.35 mm x 30,00 mm (MO-237)
• Based on JEDEC standard reference card designs
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈