LT1109ACS8-12
LT1109ACS8-12 LT1109ACS8-12 - Brand New Analog Devices DC Switching Regulators
Get Quote
Buy Now
LT1109ACS8-12
LT1109ACS8-12 - Brand New Analog Devices DC Switching Regulators
Manufacturer Part No: LT1109ACS8-12 In Stock
Contact us
ManufacturerAnalog Devices
Product CategoryDC Switching Regulators
DESCRIPTION
FEATURES
■ Uses Off-the-Shelf Inductors
■ Low Cost
■ 8-Pin DIP or SO Package
■ Fixed 5V or 12V Output or Adjustable Version
■ Only Four External Components Required
■ 360µA Standby Current
■ Logic-Controlled Shutdown
APPLICATIONS
■ Flash Memory VPP Generators
■ 5V to 12V Converters
■ 3.3V to 12V Converters
■ Disk Drives
■ PC Plug-In Cards
■ Peripherals
■ Battery-Powered Equipment
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈