P110KV1-1F25BR1K
Get Quote
Buy Now
P110KV1-1F25BR1K
P110KV1-1F25BR1K - Brand New BI Technologies / TT Electronics Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: P110KV1-1F25BR1K In Stock
Contact us
ManufacturerBI Technologies / TT Electronics
Product CategoryRotary Potentiometers, Rheostats
SeriesP110
PackagingBulk
Termination-StylePCB Pins, Board Locks
Mounting-TypePanel Mount
Watt0.05W, 1/20W
TaperLinear
Resistance-Ohms1k
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient-
Adjustment-TypeSide Adjustment
Valve ActuatorFlatted
Actuator-Length0.984" (25.00mm)
Bushing-ThreadM9 x 0.75
Built-in-SwitchDetent
Number-of-Gangs1 Gang
Number-of-Turns1 Turn
Rotation300°
Resistive-MaterialConductive Plastic
Actuator-Diameter0.236" (6.00mm)
**This multiport line protector is designed as a single-package solution
for protecting multiple twisted pair from overvoltage conditions. Based on a six-pin SOIC package, it is equivalent to four discrete DO-214AA packages. Available in surge current ratings up to 500 A for a 2x10 µs event, the multiport line protector is ideal for densely populated line cards that cannot afford PCB inefficiencies or the use of series power resistors.**
For details of specific design criteria, see Figure 6.44, Figure 6.45, and Figure 6.46 in Section 6, “Reference Designs” of this Telecom Design Guide.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈