M25P40-VMB6TP
M25P40-VMB6TP M25P40-VMB6TP - Brand New STMicroelectronics Memory
Get Quote
Buy Now
M25P40-VMB6TP
M25P40-VMB6TP - Brand New STMicroelectronics Memory
Manufacturer Part No: M25P40-VMB6TP In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryMemory ICs
SUMMARY DESCRIPTION
FEATURES SUMMARY
■ 512Kbit to 32Mbit of Flash Memory
■ Page Program (up to 256 Bytes) in 1.4ms(typical)
■ Sector Erase (256 Kbit or 512Kbit)
■ Bulk Erase (512Kbit to 32Mbit)
■ 2.7 to 3.6V Single Supply Voltage
■ SPI Bus Compatible Serial Interface
■ 40MHz to 50MHz Clock Rate (maximum)
■ Deep Power-down Mode 1µA (typical)
■ Electronic Signatures
– JEDEC Standard Two-Byte Signature(20xxh)
– RES Instruction, One-Byte, Signature, for backward compatibility
■ More than 100000 Erase/Program Cycles per Sector
■ More than 20 Year Data Retention
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈