GRM32ER61E226KE15L
GRM32ER61E226KE15L GRM32ER61E226KE15L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM32ER61E226KE15L
GRM32ER61E226KE15L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM32ER61E226KE15L In Stock
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance22μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.106" (2.70mm)
General Description
The AOZ1019 evaluation board is a fully assembled and tested circuit board built with the AOZ1019 buck regulator IC. It outputs a preset or adjustable voltage and up to 2A of continuous current. The evaluation board requires an input voltage from 4.5V to 16V. The output voltage is preset and can be adjusted from 0.8V to VIN–0.4V
The AOZ1019-EVA circuit features include; current limit, short circuit protection, input under voltage lock out, internal soft start and thermal shut down. It operates at a fixed 500kHz switching frequency. The current mode control and integrated internal MOSFET minimize component count, board area and total cost.
The AOZ1019 comes in an SO-8 package and is rated over a -40°C to +85°C ambient temperature range.
Features
● 4.5V to 16V operating input voltage range
● Output voltage was preset to 3.3V, adjustable down to 0.8V
● 2A continuous output current
● Fixed 500kHz PWM operation
● Internal soft start
● Cycle-by-cycle current limit
● Short-circuit protection
● Thermal shutdown
Applications
● Point of load DC/DC conversion
● PCIe graphics cards
● Set top boxes
● DVD drives and HDD
● LCD panels
● Cable modems
● Telecom/networking/datacom equipment
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈