ADC12048CIV
ADC12048CIV ADC12048CIV - Brand New Texas Instruments Analog To Digital Converters (ADCs)
Get Quote
Buy Now
ADC12048CIV
ADC12048CIV - Brand New Texas Instruments Analog To Digital Converters (ADCs)
Manufacturer Part No: ADC12048CIV In Stock
Series-
PackagingTube
Package-Case44-LCC (J-Lead)
Input-TypeDifferential, Pseudo-Differential, Single Ended
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Features-
Supplier-Device-Package44-PLCC (16.58x16.58)
Sampling-Rate-Per-Second216k
Data-InterfaceParallel
Number-of-Bits12 Bits
Voltage-Supply-Analog5V
Voltage-Supply-Digital5V
ConfigurationMUX-S/H-ADC
ArchitectureSAR
Number-of-Inputs
Reference-TypeExternal
Ratio-S-H:ADC1:01
Number-of-A-D-Converters1
Product Details
__
1W, Miniature SIP, Single & Dual Output DC/DC Converters
**MPS Industries ADC100 1W DC/DCs are specially designed to provide the
optimum cost/ benefit power solution in a miniature SIP package.**
The series consists of 33 models with input voltages of 5V, 12V, 15V and 24VDC which offers standard output voltages of 3.3V, 5V, 9V, 12V, 15V, ±5V, ±9V, ±12V and ±15VDC for a wide choice.
Key Features
• Efficiency up to 81%
• 1000VDC Isolation
• MTBF > 2,000,000 Hours
• Low Cost
• Input 5, 12, 15 and 24VDC
• Output 3.3, 5, 9, 12, 15, ±5, ±9, ±12 and ±15VDC
• Temperature Performance -40°C to +85°C
• UL 94V-0 Package Material
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈