PIC12LF1552-I/SN
PIC12LF1552-I/SN PIC12LF1552-I/SN - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
PIC12LF1552-I/SN
PIC12LF1552-I/SN - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: PIC12LF1552-I/SN In Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesPIC® 12F
PackagingTube Alternate Packaging
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package8-SOIC
Number-of-I-O5 I/O
Speed32MHz
EEPROM-Size-
Core-ProcessorPIC
RAM-Size256 x 8
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, SPI
Voltage-Supply-Vcc-Vdd1.8 V ~ 3.6 V
Core-Size8-Bit
Program-Memory-Size3.5KB (2K x 14)
Data-ConvertersA/D 4x10b
Oscillator-TypeInternal
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈