GH39P010001
GH39P010001 GH39P010001
Get Quote
Buy Now
GH39P010001
GH39P010001
Manufacturer Part No: GH39P010001 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Slide Switches
Contact us
ManufacturerAPEM Inc.
Product CategorySlide Switches
CategoriesSlide Switches
SeriesG
PackagingBulk
Part-StatusActive
CircuitSPDT
Contact-TimingNot Specified
Switch-FunctionOn-Off-On
Current-Rating3A (DC)
Voltage-Rating-DC30V
Actuator-TypeStandard
Actuator-Length5.10mm
Contact-MaterialSilver (Ag)
Contact-Finish-
Mounting-TypeThrough Hole
Termination-StylePC Pin
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Actuator-MaterialPolyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Switch-Travel2.20mm
Operating-Temperature-30°C ~ 85°C
Mechanical-Life-
Electrical-Life20,000 Cycles
Operating-Force-
Product Details
__
General Purpose Disc Ceramic Capacitors
■ General Purpose
■ Ideal For Use in Non-critical Coupling, Bypass and Filter Applications
■ Conformally Coated
■ Radial Leads
GENERAL SPECIFICATIONS
Temperature Range: -30°C to +85°C
Voltage Range: 50, 100, 500, 1,000, 2,000, 3,000 WVDC
Capacitance Range: 1 pF to 100,000 pF
Lead Length: 1 inch minimum
Insulation Resistance: 10,000 megohms (min)
Power Factor @ 1kHz: 2.5% Max (Y5V: 5%)
Breakdown Voltage: 2.5 x rated (5 seconds Max)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈