CY7C1412AV18-200BZI
CY7C1412AV18-200BZI CY7C1412AV18-200BZI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY7C1412AV18-200BZI
CY7C1412AV18-200BZI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY7C1412AV18-200BZI In Stock
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTray
Package-Case165-LBGA
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply1.7 V ~ 1.9 V
Supplier-Device-Package165-FBGA (15x17)
Memory Capacity36M (2M x 18)
Memory-TypeSRAM - Synchronous, QDR II
Speed200MHz