Q6008LTH1LED
Q6008LTH1LED Q6008LTH1LED - Brand New Littelfuse TRIACs
Get Quote
Buy Now
Q6008LTH1LED
Q6008LTH1LED - Brand New Littelfuse TRIACs
Manufacturer Part No: Q6008LTH1LED In Stock
MOQ: 1pcs
Category: TRIACs
Contact us
ManufacturerLittelfuse
Product CategoryTriacs
Series-
PackagingBulk Alternate Packaging
Unit-Weight0.077603 oz
Mounting-StyleThrough Hole
TradenameTeccor
Package-CaseTO-220-3 Isolated Tab
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220 Isolated Tab
ConfigurationSingle
Holding Current6mA
Voltage-Off-State600V
Voltage-Gate-Trigger-Vgt-Max-
Current-Gate-Trigger-Igt-Max-
Current-On-State-It-RMS-Max8A
Current-Non-Rep#-Surge-50-60Hz-Itsm80A, 85A
Triac-TypeInternally Triggered
Maximum Operating Temperature+ 110 C
Operating temperature range- 40 C
Rated-Repetitive-Off-State-Voltage-VDRM600 V
Holding-Current-Ih-Max6 mA
Gate-Trigger-Voltage-Vgt50 V
Gate-Trigger-Current-Igt1.5 A
IT(RMS) On-state rms current8 A
Non-Repetitive-On-State-Current85 A
Off-State-Leakage-Current-VDRM-IDRM0.01 mA
On-State-Voltage1.6 V
General Description
Features
• Glass-passivated junctions
• Electrically-isolated package
• Internal trigger diac
• High surge capability — up to 200 A
• High voltage capability — 200 V to 600 V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈