CDBB2100-G
CDBB2100-G CDBB2100-G - Brand New Comchip Technology Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
CDBB2100-G
CDBB2100-G - Brand New Comchip Technology Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: CDBB2100-G In Stock
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseDO-214AA, SMB
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageDO-214AA (SMB)
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr500μA @ 100V
Voltage-Forward-Vf-Max-If850mV @ 2A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max100V
Current-Average-Rectified-Io2A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 125°C
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈