NC7WZ32L8X
NC7WZ32L8X NC7WZ32L8X - Brand New onsemi Gates and Inverters
Get Quote
Buy Now
NC7WZ32L8X
NC7WZ32L8X - Brand New onsemi Gates and Inverters
Manufacturer Part No: NC7WZ32L8X In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryGates and Inverters
Series7WZ
ProductSingle-Function Gate
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000882 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseMicroPak W
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Voltage-Supply1.65 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-MicroPak?
Number-of-Circuits2 Circuits
IC Number of Gates2 Gate
Number-of-Inputs2 Inputs
Quiescent Current1μA
Current-Output-High-Low32mA, 32mA
Max-Propagation-Delay-V-Max-CL3.7ns @ 5V, 50pF
Logic-TypeOR Gate
Logic-Level-Low-
Logic-Level-High-
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min1.65 V
Logic-FamilyNC7WZ
Propagation Delay4.8 ns
High-Level-Output-Current- 32 mA
Low-Level-Output-Current32 mA
Number-of-Input-Lines2 Input
Number-of-Output-Lines1 Output
Logic-FunctionOR
General Description
range. The device is specified to operate over the 1.65V to 5.5V VCCrange. The inputs and output are high impedance when VCCis 0V. Inputs tolerate voltages up to 7V indepen dent of VCC operating voltage.
Features
■Space saving US8 surface mount package
■MicroPakPb-Free leadless package
■Ultra high speed tPD2.4 ns Typ into 50 pF at 5V VCC
■High output drive ±24 mA at 3V VCC
■Broad VCCoperating range 1.65V to 5.5V
■Matches the performance of LCX when operated at 3.3V VCC
■Power down high impedance inputs/output
■Overvoltage tolerant inputs facilitate 5V to 3V translation
■Patented noise/EMI reduction circuitry implemented
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈