CSR1206FKR100
CSR1206FKR100 CSR1206FKR100 - Brand New Stackpole Electronics Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
CSR1206FKR100
CSR1206FKR100 - Brand New Stackpole Electronics Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: CSR1206FKR100 In Stock
Contact us
ManufacturerStackpole Electronics
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
SeriesCSR
PackagingAlternate Packaging
Height0.026" (0.65mm)
Package-Case1206 (3216 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesCurrent Sense
Size-Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Supplier-Device-Package1206
Watt0.5W, 1/2W
Resistance-Ohms0.1
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
Product Details
__
125 ºC, Hermetically Sealed, Axial Leaded, Solid Tantalum Capacitors
Highlights
Hermetically Sealed
Graded Failure Rates
Low DC Leakage
Long Shelf Life
Low DF
Temperature Stable
Frequency Stable
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈