MP2004DJ-JG-LF-Z
MP2004DJ-JG-LF-Z MP2004DJ-JG-LF-Z - Brand New Monolithic Power Systems Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
MP2004DJ-JG-LF-Z
MP2004DJ-JG-LF-Z - Brand New Monolithic Power Systems Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: MP2004DJ-JG-LF-Z In Stock
Contact us
ManufacturerMonolithic Power Systems
Product CategoryLinear Voltage Regulators
SeriesMP2004
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight0.001058 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSOT-23-5
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTSOT-23-6
Voltage-Input2.5 V ~ 6 V
Current-Output200mA
Voltage-Output1.8V, 2.5V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical0.25V @ 200mA
Number-of-Regulators2 Regulators
Current-Limit-Min-
Product Details
__
[ CTS Electronic Components, Inc. ]
DESCRIPTION
FEATURES
• Standard HC-49/U Package, HC-49/U SM Package Option Available
• Stable Frequency Over Temperature and Drive Level
• Fundamental and 3rd Overtone Crystals
• Frequency Range 1.8 – 48 MHz
• Frequency Tolerance, ±45 ppm Standard
• Frequency Stability, ±50 ppm Standard
• Operating Temperature, –20°C to +70°C
• Tape & Reel Packaging Available
• RoHS/Green Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈