32CTQ030-1
32CTQ030-1 32CTQ030-1 - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Buy Now
32CTQ030-1
32CTQ030-1 - Brand New IR Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: 32CTQ030-1 In Stock
MOQ: 1pcs
Condition
Bulk Price
Contact us
ManufacturerKnowles Syfer
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part-StatusActive
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode15A
Voltage-Forward-Vf-Max-If490mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr1.75mA @ 30V
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Package-Case2220 (5750 Metric)
Supplier-Device-PackageTO-262
Base-Part-Number32CTQ030
Capacitance56pF
Tolerance±2%
Voltage-Rated1000V (1kV)
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesHigh Temperature
Ratings-
ApplicationsHigh Reliability
Failure-Rate-
Size-Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.098" (2.50mm)
Lead-Spacing-
Lead-Style-
DESCRIPTION
FEATURES
• 150 °C TJoperation
• Low forward voltage drop
• High frequency operation
• Guard ring for enhanced ruggedness and long term reliability
• Designed and qualified for Q101 level
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈