X25138S14I-2.5T3
X25138S14I-2.5T3 X25138S14I-2.5T3 - Brand New XICOR IC Chips
Get Quote
Buy Now
X25138S14I-2.5T3
X25138S14I-2.5T3 - Brand New XICOR IC Chips
Manufacturer Part No: X25138S14I-2.5T3 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerXICOR
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
FEATURES
• 5MHz Clock Rate
• Low Power CMOS
<1mA Standby Current
<5mA Active Current
• 2.5V To 5.5V Power Supply
• SPI Modes (0,0 & 1,1)
• 16K X 8 Bits
32 Byte Page Mode
• Block Lock™ Protection
Protect 1/4, 1/2 or all of E2PROM Array
• Programmable Hardware Write Protection
In-Circuit Programmable ROM Mode
• Built-in Inadvertent Write Protection
Power-Up/Down protection circuitry
Write Enable Latch
Write Protect Pin
• Self-Timed Write Cycle
5ms Write Cycle Time (Typical)
• High Reliability
Endurance: 100,000 cycles
Data Retention: 100 Years
ESD protection: 2000V on all pins
• Packages
8-Lead XBGA
8, 14-Lead SOIC
8-Lead PDIP
8-Lead TSSOP
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈