TLV1117-15IDCYR
TLV1117-15IDCYR TLV1117-15IDCYR - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
TLV1117-15IDCYR
TLV1117-15IDCYR - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: TLV1117-15IDCYR In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryLinear Voltage Regulators
SeriesTLV1117-15
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.006632 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSOT-223-4
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Output-TypeFixed
Supplier-Device-PackageSOT-223-4
Voltage-Input2.9 V ~ 15 V
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output800mA
Voltage-Output1.5V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical1.2V @ 800mA
Number-of-Regulators1 Regulator
Current-Limit-Min800mA
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 40 C
Output-Voltage1.5 V
Input-Voltage-MAX15 V
Output-Current800 mA
Input-Voltage-MIN+ 2.9 V
Load-Regulation0.4 %
Ib-Input-Bias-Current5 mA
Quiescent-Current15 mA
Dropout-Voltage1.1 V at 100 mA
Dropout-Voltage-Max1.3 V at 100 mA
Line-Regulation0.2 %
DESCRIPTION:
FEATURES:
• 5Ω A/B bi-directional switch
• Isolation Under Power-Off Conditions
• Over-voltage tolerant
• Latch-up performance exceeds 100mA
• VCC = 2.3V - 3.6V, normal range
• ESD >2000V per MIL-STD-883, Method 3015; >200V using machine model (C = 200pF, R = 0)
• Available in TSSOP package
APPLICATIONS:
• 3.3V High Speed Bus Switching and Bus Isolation
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈