ERJ-14NF25R5U
ERJ-14NF25R5U ERJ-14NF25R5U - Brand New PANASONIC Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
ERJ-14NF25R5U
ERJ-14NF25R5U - Brand New PANASONIC Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: ERJ-14NF25R5U In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingAlternate Packaging
Height0.028" (0.70mm)
Package-Case1210 (3225 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier-Device-Package1210
Watt0.5W, 1/2W
Resistance-Ohms25.5
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
1. Current Sensing resistor
2. Small size and lightweight
3. High reliability : Metal glaze thick fi lm resistive element and three layers of electrodes
4. Suitable for both refl ow and fl ow sol der ing
ERJ-14NF2150U
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈