CRCW08051M50JNEA
CRCW08051M50JNEA CRCW08051M50JNEA - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
CRCW08051M50JNEA
CRCW08051M50JNEA - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: CRCW08051M50JNEA In Stock
PackagingAlternate Packaging
Height0.020" (0.50mm)
Package-Case0805 (2012 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier-Device-Package0805 (2012 Metric)
Watt0.125W, 1/8W
Resistance-Ohms1.5M
Tolerance±5%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
FEATURES
• Stability R/R = 1 % for 1000 h at 70 ° C
• 2 mm pitch packaging option for 0603 size
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈