LQW2UAS4R7J00L
LQW2UAS4R7J00L LQW2UAS4R7J00L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQW2UAS4R7J00L
LQW2UAS4R7J00L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQW2UAS4R7J00L In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQW2UA
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating260mA
Package-Case1008 (2520 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.103" L x 0.096" W (2.62mm x 2.45mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.080" (2.03mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)4 Ohm Max
Core MaterialsAir
Current-Saturation-
Q factor20 @ 25MHz
Self Resonant Frequency60MHz
Frequency-Test7.9MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈