GRM188R71C104KA01J
GRM188R71C104KA01J GRM188R71C104KA01J - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM188R71C104KA01J
GRM188R71C104KA01J - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM188R71C104KA01J In Stock
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance0.10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.90mm)
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈