PD25FG80
PD25FG80 PD25FG80 - Brand New SANREX IC Chips
Get Quote
Buy Now
PD25FG80
PD25FG80 - Brand New SANREX IC Chips
Manufacturer Part No: PD25FG80 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSANREX
Product CategoryIC Chips
MfrSanRex Corporation
Series-
PackageTray
Product-StatusActive
StructureSeries Connection - SCR/Diode
Number-of-SCRs-Diodes1 SCR 1 Diode
Voltage-Off-State800 V
Current-On-State-It-AV-Max25 A
Current-On-State-It-RMS-Max39 A
Voltage-Gate-Trigger-Vgt-Max3 V
Current-Gate-Trigger-Igt-Max50 mA
Current-Non-Rep.-Surge-50-60Hz-Itsm640A 700A
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting-TypeChassis Mount
Package-CaseModule
Product Details
__
Power Thyristor/Diode Module PK25F series are designed for various rectifier circuits and power controls. For your circuit application. following internal connections and wide voltage ratings up to 1,600V are available. High precision 25mm (1inch) width package and electrically isolated mounting base make your mechanical design easy.
● IT(AV) 25A, IT(RMS) 39A, ITSM 580A
● di/dt 100 A/μ s
● dv/dt 500V/μ s
(Applications)
Various rectifiers
AC/DC motor drives
Heater controls
Light dimmers
Static switches
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈