LBM2016T1R5J
LBM2016T1R5J LBM2016T1R5J - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LBM2016T1R5J
LBM2016T1R5J - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LBM2016T1R5J In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLB
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating350mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.6 mm
Length2 mm
Width1.6 mm
Package-Case0806 (2016 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency1.5μH
DC resistance (DCR)470 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor30 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency135MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current350 mA
Maximum-DC-Resistance470 mOhms
Self-Resonant-Frequency135 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈