TPS3307-25DGNR
TPS3307-25DGNR TPS3307-25DGNR - Brand New Texas Instruments Supervisors
Get Quote
Buy Now
TPS3307-25DGNR
TPS3307-25DGNR - Brand New Texas Instruments Supervisors
Manufacturer Part No: TPS3307-25DGNR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Supervisors
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategorySupervisors
SeriesTPS3307-25
TypeMulti-Voltage Supervisor
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000670 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseHVSSOP-8
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting-TypeSurface Mount
Output-TypePush-Pull
Supplier-Device-Package8-MSOP-PowerPad
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High/Active Low
Voltage monitoring relays3
Reset-Timeout140 ms Minimum
Voltage-Threshold2.25V, 2.93V, Adj
Pd-Power-Dissipation2140 mW
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Current15 uA
Battery-Backup-SwitchingNo Backup
Supply-Voltage-Max6 V
Supply-Voltage-Min2 V
Watchdog-TimersNo Watchdog
Threshold-Voltage2.5 V 3.3 V
Input Monitoring3 Input
Manual-ResetManual Reset
Chip-Enable-SignalsNo Chip Enable
Power-Fail-DetectionNo
Reset-Delay-Time200 ms
Overvoltage-ThresholdAdjustable
Undervoltage-ThresholdAdjustable 2.25 V 2.93 V
**The TPS 333 is an extremely small thermopile detector employing a chip
of 0.7 x 0.7 mm2 absorber size and a 100 kV thermistor as temperature reference.**
The square window opening is equipped with a 5.5 mm longpass (standard) infrared filter. The detector shows a constant sensitivity characteristics over the wavelength.
• Miniature sensor housing: TO 18
• Thermistor temperature reference included
• Large signal; low temperature coefficient of sensitivity
• Ideally suited for ear thermometers, miniature pyrometers
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈