PIC16F610T-I/ST
PIC16F610T-I/ST PIC16F610T-I/ST - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
PIC16F610T-I/ST
PIC16F610T-I/ST - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: PIC16F610T-I/ST In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Microcontrollers
Contact us
ManufacturerMicrochip Technology
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesPIC® 16F
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package14-TSSOP
Number-of-I-O11 I/O
Speed20MHz
EEPROM-Size-
Core-ProcessorPIC
RAM-Size64 x 8
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Connectivity-
Voltage-Supply-Vcc-Vdd2 V ~ 5.5 V
Core-Size8-Bit
Program-Memory-Size1.75KB (1K x 14)
Data-Converters-
Oscillator-TypeInternal
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈