SLF10145T-150M2R2-PF
SLF10145T-150M2R2-PF SLF10145T-150M2R2-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SLF10145T-150M2R2-PF
SLF10145T-150M2R2-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SLF10145T-150M2R2-PF In Stock
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating2.2A
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height4.5 mm
Length10.1 mm
Width10.1 mm
Package-Case10145 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.189" (4.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency15μH
DC resistance (DCR)56.6 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation2.4A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current2.2 A
Maximum-DC-Resistance47.2 mOhms
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
Overview of the SLF Series
FEATURES
○ Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
○ Product lineup allows for various usages.
APPLICATION
Thin-screen TV, LCDs, AV equipment, gaming equipment, other electrical devices
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈